До уроку

Літературне шоу

Хто проти блондинок?


Тип заняття: Шоу «Хто проти блондинок?»

Мета:

  • відновити і поглибити знання учнів про життя і творчість Т.Г.Шевченка;

  • активізувати пізнавальну діяльність учнів, розвивати уміння

  • виховувати

    Хід заняття:

  • Добрий день, дорогі друзі! Сьогодні ми з вами зібралися для того, щоб вшанувати пам’ять великого Кобзаря і розкрити свої глибокі знання і вміння. Пропоную вам усім узяти участь у нашому шоу «Хто проти блондинок»! Кожен клас по черзі виходитиме на сцену і братиме участь у шоу. Ви обираєте категорію і за 5 секунд ( для розміра вірша – 20) даєте письмову відповідь. Мої помічниці збирають їх і віддають журі. Потім відповідають блондинки. У кого відповідь правильна – той продовжує гру, у кого неправильна – залишає її. Учні класу, які дали усі правильні відповіді, переходять у бліц-турнір.

  • Представляю вам наших блондинок: Яворська Анна та Ілюша Валентина. А напроти них – учні 5 класу! Тож розпочнемо наше шоу. Пропоную вам, учні, вибрати категорію!

    1 тур

    1. Дата:

    У якому році народився Тарас Шевченко? (1914 р.)

    2. Місце:

    У якому селі народився Тарас Шевченко? (Моринці)

    3. Імена:

    Як звали батька Тараса Шевченка? (Григорій)

    4. Твори:

    Дайте назву твору, прослухавши його перші рядки:

    Як умру, то поховайте мене на могилі,

    Серед степу широкого на Вкраїні милій.

    Щоб лани широкополі, і Дніпро, і кручі

    Було видно, було чути, як реве ревучий…

    5. Художні засоби:

    Який яскравий художній засіб вжитий у поданих рядках:

    Поховайте та вставайте, кайдани порвіте

    І вражою злою кров’ю землю окропіте. (Епітет)


    2 тур

    1. Дата:

    У якому році помер Тарас Шевченко? (1961 р.)

    2. Місце:

    У яке село переїхали батьки Тараса Шевченка після його народження? (с. Моринці)

    3. Імена:

    Назвіть друге ім’я Тараса Шевченка, дане йому народом. (Кобзар)

    4. Твори:

    Дайте назву твору, прослухавши його рядки:

    Чрна хмара з-за Лиману

    Небо, сонце криє,

    Синє море звірюкою

    То стогне, то виє,

    Дніпра гирло затопило.

    «А нуте, хлоп’ята,

    На байдаки! Море грає –

    Ходім погуляти!» («Іван Підкова»)

    5. Художні засоби:

    Який яскравий художній засіб вжитий у поданих рядках:

    На розпутті кобзар сидить

    Та на кобзі грає;

    Кругом хлопці та дівчата –

    Як мак процвітає. (Порівняння)


    3 тур

    1. Дата:

    Скільки років було Тарасу Шевченку, коли померла його мати? ( 9 р.)

    2. Місце:

    До якого міста потрапив разом зі своїм паном Тарас Шевченко навесні 1831 р.? (Петербург)

    3. Імена:

    Назвіть ім’я дитячої подруги Тараса Шевченка. (Оксана)

    4. Твори:

    Дайте назву твору, прослухавши його рядки:

    …Я пас ягнята за селом.

    Чи то так сонечко сіяло,

    Чи так мені чого було?

    Мені так любо, любо стало,

    Неначе в бога……………(Мені тринадцятий минало)

    5. Художні засоби:

    Який яскравий художній засіб вжитий у поданих рядках:

    Таку пісню чорнобрива

    В степу заспівала.

    Зілля дива наробило –

    Тополею стала. (Метаморфоза)


    4 тур

    1. Дата:

    У якому році був виданий вперше «Кобзар» Тараса Шевченка? (1940 р.)

    2. Місце:

    Де відбував заслання Тарас Шевченко у 1847 р.? (В Орській фортеці у Казахстані)

    3. Імена:

    Як звали пана, якому належали батьки і сам Тарас Шевченко? (Енгельгардт)

    4. Твори:

    Дайте назву твору, прослухавши його рядки:

    І не пом’яне батько з сином,

    Не скаже синові: «Молись!

    Молися, синку, - за Вкраїну

    Його замучили колись! (Мені однаково, чи буду я жить в Україні, чи ні…)

    5. Художні засоби:

    Який яскравий художній засіб вжитий у поданих рядках:

    Реве та стогне Дніпр широкий,

    Сердитий вітер завива,

    Додолу верби гне високі,

    Горами хвилю підійма. (Метафора)

    6. Визначте віршований розмір рядків:

    Реве та стогне Дніпр широкий,

    Сердитий вітер завива,

    Додолу верби гне високі,

    Горами хвилю підійма.(ЧотиристопнийЯмб – улюблений розмір Т.Г.Шевченка)


    5 тур

    1. Дата:

    У якому році Тарас Шевченко був звільнений з кріпацтва? (25 квітня 1838 р.)

    2. Місце:

    Де навчався вільним учнем Тарас Шевченко у 1838 - 1845 р.? (В Петербурзькій академії мистецтв. Рада Академії дала йому звання некласного художника)

    3. Імена:

    Як звали художника, який малював портрет, і чий портрет було намальовано, щоб викупити із рабства Т.Г.Шевченка? ( Карл Брюллов і Василь Андрійович Жуковський)

    4. Твори:

    Дайте назву твору, прослухавши його рядки:

    Летим. Дивлюся, аж світає,

    Край неба палає,

    Соловейко в темнім гаї

    Сонце зустрічає. (Поема «Сон», яка автором названа – «комедія»)

    5. Художні засоби:

    Який яскравий художній засіб вжитий у поданих рядках:

    … аж ось і сам,

    Високий, сердитий,

    Виступає; обок його

    Цариця небога,

    Мов опеньок засушений,

    Тонка, довгонога,

    Та ще на лихо, сердешне,

    Хита головою.

    Так оце-то та богиня! (Сарказм)

    6. Визначте віршований розмір рядків:

    По діброві вітер виє,

    Гуляє по полю.

    Край дороги гне тополю

    До самого долу.(Хорей)


    6 тур

    1. Дата:

    У яких роках Тарас Шевченко брав участь у Кирило-Мефодіївському товаристві? (1846 – 1847 р.р.)

    2. Місце:

    Де похований Т.Г.Шевченко? (На Чернечій горі неподалік від міста Канев)

    3. Імена:

    Як звали художника, який малював портрет, і чий портрет було намальовано, щоб викупити із рабства Т.Г.Шевченка? ( Карл Брюллов і Василь Андрійович Жуковський)

    4. Твори:

    Назвіть єдину п’єсу – історично – побутову драму Т.Г.Шевченка, яка збереглася. («Назар Стодоля»)

    5. Художні засоби:

    Який яскравий художній засіб вжитий у поданих рядках:

    У нашім раї на землі

    Нічого кращого немає,

    Як тая мати молодая

    З своїм дитяточком малим. (Метафора)

    6. Визначте віршований розмір рядків:


    Бліц-турнір


    Скласти есе або вірш на тему «Хто для мене Т.Шевченко?» (5 хв.)

    У перервах між конкурсами учням демонструють презентацію

    Підведення підсумків. Нагорода


Нет комментариев

Добавить комментарий