Методичні матеріали

Тип заняття: Шоу «Хто проти блондинок?»

Оформить заказ

Хто проти блондинок?

Тип заняття: Шоу «Хто проти блондинок?»

Мета:

  • відновити і поглибити знання учнів про життя і творчість Т.Г.Шевченка;
  • активізувати пізнавальну діяльність учнів, розвивати уміння
  • виховувати
  • Хід заняття:
  • Добрий день, дорогі друзі! Сьогодні ми з вами зібралися для того, щоб вшанувати пам’ять великого Кобзаря і розкрити свої глибокі знання і вміння. Пропоную вам усім узяти участь у нашому шоу «Хто проти блондинок»! Клас ділиться на команди по пять учнів. Ви по черзі виходитимете на сцену і братимете участь у шоу. Ви обираєте категорію і за 5 секунд ( для розміра вірша – 20) даєте письмову відповідь. Мої помічниці збирають їх і віддають журі. Потім відповідають блондинки. У кого відповідь правильна – той продовжує гру, у кого неправильна – залишає її. Учні класу, які дали усі правильні відповіді, переходять у бліц-турнір.
  • Представляю вам наших блондинок: Яворська Анна та Ілюша Валентина. А напроти них – учні 8 класу! Тож розпочнемо наше шоу. Перша група, на сцену! Пропоную вам, учні, вибрати категорію!1. Дата: 2. Місце: 3. Імена: 4. Твори: Як умру, то поховайте мене на могилі, Щоб лани широкополі, і Дніпро, і кручі 5. Художні засоби: Поховайте та вставайте, кайдани порвіте 1. Дата:2. Місце:3. Імена: 4. Твори: Чрна хмара з-за ЛимануСинє море звірюкою Дніпра гирло затопило.На байдаки! Море грає – 5. Художні засоби: На розпутті кобзар сидить Кругом хлопці та дівчата – 1. Дата:2. Місце:3. Імена: 4. Твори: …Я пас ягнята за селом. Чи так мені чого було? Неначе в бога…………… (Мені тринадцятий минало) Який яскравий художній засіб вжитий у поданих рядках:В степу заспівала. Тополею стала. (Метаморфоза) ІV група У якому році був виданий вперше «Кобзар» Тараса Шевченка? (1940 р.) Де відбував заслання Тарас Шевченко у 1847 р.? (В Орській фортеці у Казахстані) Як звали пана, якому належали батьки і сам Тарас Шевченко? (Енгельгардт)Дайте назву твору, прослухавши його рядки: Не скаже синові: «Молись! Його замучили колись! (Мені однаково, чи буду я жить в Україні, чи ні…) Який яскравий художній засіб вжитий у поданих рядках: Сердитий вітер завива, Горами хвилю підійма. (Метафора) Реве та стогне Дніпр широкий, Додолу верби гне високі, 1. Дата:2. Місце:3. Імена: 4. Твори: Летим. Дивлюся, аж світає, Соловейко в темнім гаї 5. Художні засоби: … аж ось і сам, Виступає; обок його Мов опеньок засушений, Та ще на лихо, сердешне, Так оце-то та богиня! (Сарказм) По діброві вітер виє, Край дороги гне тополю Переможці кожного туру виходять у бліц турнір. Міні-гра «Поле чудес». Підведення підсумків.
  • Вгадати слово (Кирило – Мефодієвське товариство). Кожен з переможців по черзі може називати лише по одній букві. Є клітини «Приз»(ручка або олівець) і «Банкрут» (гравець вибуває).
  • Бліц-турнір
  • До самого долу. (Хорей)
  • Гуляє по полю.
  • 6. Визначте віршований розмір рядків:
  • Хита головою.
  • Тонка, довгонога,
  • Цариця небога,
  • Високий, сердитий,
  • Який яскравий художній засіб вжитий у поданих рядках:
  • Сонце зустрічає. (Поема «Сон», яка автором названа – «комедія»)
  • Край неба палає,
  • Дайте назву твору, прослухавши його рядки:
  • Як звали художника, який малював портрет, і чий портрет було намальовано, щоб викупити із рабства Т.Г.Шевченка? ( Карл Брюллов і Василь Андрійович Жуковський)
  • Де навчався вільним учнем Тарас Шевченко у 1838 - 1845 р.? (В Петербурзькій академії мистецтв. Рада Академії дала йому звання некласного художника)
  • У якому році Тарас Шевченко був звільнений з кріпацтва? (25 квітня 1838 р.)
  • V група
  • Горами хвилю підійма. (Чотиристопний Ямб – улюблений розмір Т.Г.Шевченка)
  • Сердитий вітер завива,
  • 6. Визначте віршований розмір рядків:
  • Додолу верби гне високі,
  • Реве та стогне Дніпр широкий,
  • 5. Художні засоби:
  • Молися, синку, - за Вкраїну
  • І не пом’яне батько з сином,
  • 4. Твори:
  • 3. Імена:
  • 2. Місце:
  • 1. Дата:
  • Зілля дива наробило –
  • Таку пісню чорнобрива
  • 5. Художні засоби:
  • Мені так любо, любо стало,
  • Чи то так сонечко сіяло,
  • Дайте назву твору, прослухавши його рядки:
  • Назвіть ім’я дитячої подруги Тараса Шевченка. (Оксана)
  • До якого міста потрапив разом зі своїм паном Тарас Шевченко навесні 1831 р.? (Петербург)
  • Скільки років було Тарасу Шевченку, коли померла його мати? ( 9 р.)
  • ІІІ група
  • Як мак процвітає. (Порівняння)
  • Та на кобзі грає;
  • Який яскравий художній засіб вжитий у поданих рядках:
  • Ходім погуляти!» («Іван Підкова»)
  • «А нуте, хлоп’ята,
  • То стогне, то виє,
  • Небо, сонце криє,
  • Дайте назву твору, прослухавши його рядки:
  • Назвіть друге ім’я Тараса Шевченка, дане йому народом. (Кобзар)
  • У яке село переїхали батьки Тараса Шевченка після його народження? (с. Моринці)
  • У якому році помер Тарас Шевченко? (1961 р.)
  • ІІ група
  • І вражою злою кров’ю землю окропіте. (Епітет)
  • Який яскравий художній засіб вжитий у поданих рядках:
  • Було видно, було чути, як реве ревучий…
  • Серед степу широкого на Вкраїні милій.
  • Дайте назву твору, прослухавши його перші рядки:
  • Як звали батька Тараса Шевченка? (Григорій)
  • У якому селі народився Тарас Шевченко? (Моринці)
  • У якому році народився Тарас Шевченко? (1914 р.)
  • І група