Тема: «Ігри патріотів». (вікторина) |
Тема: «Ігри патріотів». (вікторина)
Мета: шляхом проведення змагання між учнями перевірити та поглибити знання з правознавства,української мови та літератури;
розвивати логічне мислення, пам'ять, уяву та увагу;
виховувати гідність, любов до рідної мови та літератури, любов до рідного краю; розвивати відчуття відповідальності за колективні досягнення.
Домашнє завдання: підготувати інсценізацію української народної пісні.
Хід заняття
1-й ведучий. Добрий день, дорогі друзі.
2-й ведучий. Ми раді вітати вас на вікторині «Ігри патріотів»!
1-й ведучий. Однією із найчисленніших мов слов'янського походження є українська мова, мова України, українського народу, наша рідна мова|
2-й ведучий.
О слово рідне!
Пращура молитво,
Громи Перуна, Велеса поля,
Софія Київська — творіння Ярослава —
Слов 'яномовна, праведна земля!
1-й ведучий.
0 слово рідне! Подарунок мами,
І пісня ніжна, і розрада нам.
Я всім на світі з вами поділюся,
Та слова рідного нікому не віддам.
2-й ведучий. А чи любите ви шаради, ребуси, загадки? Чи не хотілося вам хоч раз із «шестіркою знавців» чи в команді веселих і винахідливих подумати над черговим непростим запитанням?
1-й ведучий. Отже, пропонуємо сформувати команди.
2-й ведучий. Є пропозиція обрати журі.
Перший| конкурс — «Розминка».
(Командам необхідно дібрати синоніми – вирази – пояснення до запропонованих слів. Перемагає той, хто останній називає синонім. Слова: конституція, обов’язок, право).
Другий конкурс — виїзний «Словникар».
1-й ведучий. Будь ласка, по одному учаснику кожної команди. Вам запропоновані слова, з літер яких ви повинні за 5 хвилин скласти якомога більше інших слів. Обмеження одне: записувати лише іменники. (Слова: українське законодавство)
1-й ведучий. Ось вже і є результати конкурсу «Словникар», журі повинно ознайомитися з ними.
Третій конкурс – «Географічна подорож».
Кожна команда пише на листі якомога більше географічних назв з «ь». Скільки назв – стільки балів.
Четвертий конкурс – «Запитання від Феміди».
Правова вікторина"Запитання від Феміди" для учнів 5-8 класів
1.До якого віку людина вважається дитиною? (до 18)
2.Хто автор слів Державного Гімну? (Чубинський)
3.Який документ доводить що ви громадянин України? (Паспорт)
4.Яка мова є державною в Україні? (Українська
5.Яким є Державний Прапор України?
6.Назвіть державні символи України.
7.Хто написав музику до Державного Гімну України? (Вербицький)
8.Яка освіта в Україні є обов’язковою? (Повна середня)
9.Яке місто є столицею України?
10.Яким є Державний Герб України.
11.Громадянами якої держави ви є ?
12.Назвіть грошову одиницю України
13.Символ гетьманської влади. ( Булава )
П’ятий конкурс – «А де ж моя пара?»
Скласти фразеологізм.
блідий |
зайця |
ганяти як солоного |
як молоко; |
білими нитками |
у піску, |
де тонко, |
там і рветься, |
махати головою, |
як рак, |
пропадати, як вода |
шите, |
білий |
як крейда, |
червоний |
як конина на сонці, |
Шостий конкурс – Конкурс капітанів – «Правовий ринг»
Назвіть права та обов’язки дитини. Виступ по черзі, називати по одному. Перемагає той, хто висловиться останнім.
Сьомий конкурс – «Лине дзвінко наша пісня»
Інсценізувати приготовану вдома пісню. Потім протилежна команда називає звичаї, обряди традиції українського народу і правові норми, оспівані у пісні. (напрклад, право на створення сім’ї іт.п.)
Підсумок вікторини. Нагородження.