Методичні матеріали

Урок 11

Оформить заказ

Урок 11.

Тема: Контрольний диктант

Мета:

  • оцінити рівень навчальних досягнень семикласників з теми «Дієприкметник»; перевірити знання і уміння, необхідні для правильного написання дієприкметників і дієприкметникових зворотів у реченнях;

  • розвивати увагу, спостережливість, уміння логічно мислити, використовувати здобуті знання на практиці;

  • виховувати любов до талантів рідного краю.

    Тип уроку: урок оцінювання навчальних досягнень учнів.

    Обладнання: текст диктанту.

    Хід уроку

    І. Організаційний момент

    ІІ. Настановчо - мотиваційний етап.

    Ознайомлення учнів з темою, метою і завданнями уроку.

    ІІІ. Написання контрольного диктанту.

Яких тільки прийомів вишивки, орнаментів й візерунків не трапляється на українських яскравих рушниках! Старовинною технікою вишивання в наддніпрянських селах вважалися різновиди гладі. Від середини минулого століття широко стали застосовувати вишивання хрестом («хрестик»). Часто на вишитих рушниках поєднувалися декілька технік. Так, на Полтавщині гладь застосовували разом з вирізуванням і мережкою, трохи на північ вона поєднувалася з гаптуванням. Рушники, розвішані над вікнами й дверима, мали оберігати оселю від усього нечистого, що могло до неї потрапити, тому й вишитий орнамент, і візерунки відігравали роль оберегів, символічних позначень дуже важливих для людини предметів і явищ, що її оточували. Ромб з крапкою по середині означав засіяну ниву, розквітлі вазон чи квітка – дерево життя, розети – сонячне благословіння… (За В.Супруненком) (110 слів)